Jakie są wczesne objawy białaczki u dzieci?

Jakie są wczesne objawy białaczki u dzieci?

Wiele wczesnych objawów białaczki u dzieci jest również objawami typowych, mniej poważnych chorób u dzieci. Mogą one obejmować chorobę grypową, zmęczenie, brak apetytu, bóle głowy i częste infekcje. Białaczka może być przewlekła, w której objawy mogą się powoli rozwijać, lub mogą być ostre, gdzie objawy mogą pojawiać się bardzo szybko.

Bułeukemia z dzieciństwa stanowi około 24,9% wszystkich nowych przypadków raka w dzieciństwie.

Według National Cancer Institute w Stanach Zjednoczonych jest to najczęstszy rodzaj raka u dzieci i nastolatków, co stanowi 1 z 3 nowotworów wpływających na tę grupę wiekową. Wpływa na więcej mężczyzn niż kobiet, choć nie na dużym marginesie.

Białaczka z dzieciństwa jest również nieco bardziej powszechna wśród latynoskich dzieci i dzieci, które są białe niż wśród dzieci z Ameryki Ameryki i Ameryki Amerycei.

czym jest białaczka? Wpływa na krwinki, najczęściej białe krwinki. Białe krwinki zwykle rozwijają się z komórek macierzystych w szpiku kostnym. Kiedy komórki te rosną nienormalnie, występuje białaczka.

Diagnoza białaczki może być przerażająca, ale wskaźniki przeżycia nadal się poprawiają. W tym artykule bada wczesne objawy białaczki z dzieciństwa, jak rozpoznać jej objawy i co o tym wiedzieć.

Wczesne oznaki białaczki u dzieci

Najwcześniejsze oznaki białaczki mogą być Trudno zauważyć. Mogą się również różnić w zależności od dziecka, ponieważ nie wszystkie dzieci z białaczką pokazują objawy wymienione powyżej.

Wiele z objawów jest powszechnych i może wskazywać na szereg chorób. Lekarz przeprowadzi różne testy i oceny przed postawieniem diagnozy.

Jeśli rodzic lub opiekun zauważa którykolwiek z powyższych objawów, najlepiej jest jak najszybciej zabrać dziecko do lekarza. Szybka diagnoza może zapewnić, że dziecko szybko otrzyma odpowiednie leczenie.

Wczesne objawy mogą obejmować:

Częste infekcje

Dzieci z białaczką mają wysokie białe krwinki liczy, ale większość z tych komórek nie działa poprawnie. Wynika to z faktu, że nieprawidłowe komórki zastępują zdrowe białe krwinki.

Białe krwinki pomagają chronić ciało, walcząc z infekcji. Z tego powodu nawracające lub trwałe infekcje mogą wskazywać, że dziecko nie ma wystarczającej liczby zdrowych białych krwinek.

siniaki i krwawienie

Jeśli dziecko łatwo zaskoczy i doświadcza ciężkich krwawień lub krwawień Z dziąseł może to wskazywać na białaczkę.

Dziecko z tego rodzaju rakiem będzie miało brak płytek krwi, które pomogą zapobiegać krwawieniu.

Ekstremalne zmęczenie

W rzadkich przypadkach białaczka prowadzi do bardzo poważnego osłabienia i wyczerpania, które może powodować mowę.

Dzieje się tak, gdy komórki białaczki zbierają się we krwi, powodując pogrubienie krwi. Krew może być tak gęsta, że ​​krążenie spowalnia małe naczynia w mózgu.

Uczucie na ogół źle lub doświadczając częstego bólu bólowego

Dziecko może nie być w stanie szczegółowo opisać swoich objawów, ale mogą wydawać się ogólnie chore. Mogą również odczuwać częste, niewyjaśnione bóle głowy.

Gdy przyczyna choroby dziecka jest niejasna, umów się na wizytę u lekarza.

obrzęk

w a w a Dziecko z białaczką, obrzęk może wpływać na różne części ciała, w tym:

 • w brzuchu, gdy komórki nieprawidłowe zbierają się w wątrobie lub śledzionie
 • w twarzy i ramionach , gdy nacisk na żyłę zwaną główną żyłą główną powoduje, że krew pali się w obszarze
 • węzły chłonne, powodując powstanie małych guzków po bokach szyi, na pachach lub wokół obojczyka, Tam, gdzie węzły chłonne znajdują się

Co ważne, dziecko z spuchniętymi węzłami chłonnymi i żadne dodatkowe objawy jest bardziej narażone na infekcję niż białaczka.

Również guzy z innych typów innych typów nowotworów częściej wywierają presję na wyższą żyłkę i prowadzą do obrzęku twarzy. Obrzęk byłby gorszy, gdy dziecko się budzi, i poprawi się przez cały dzień.

Nazywa się to zespołem żyły głównej i rzadko występuje w przypadku białaczki. Może to jednak zagrażać życiu i wymaga opieki w nagłych wypadkach.

Brak apetytu, bólu brzucha i utraty wagi

gdy komórki białaczkowe powodują obrzęk wątroby, nerków lub śledziony, te Narządy mogą naciskać na żołądek.

Rezultatem może być uczucie pełni lub dyskomfortu, brak apetytu, a następnie utrata masy ciała.

ból kości lub stawu

Jeśli dziecko wydaje się być w bólu i narzeka, że ​​ich kości lub stawy są obolałe lub obolałe, może to wskazywać na białaczkę z dzieciństwa.

Gdy powstaje białaczka, nieprawidłowe komórki mogą zbierać blisko powierzchni powierzchni powierzchni kości lub stawy wewnętrzne.

Inne objawy

W niektórych przypadkach dziecko może również doświadczać bardziej oczywistych intenskin problemów zdrowotnych.

Mogą one obejmować:

anemia

występuje, gdy ciało ma niedobór czerwonych krwinek.

Czerwone krwinki są Odpowiedzialny za przenoszenie tlenu wokół ciała, a jeśli ktoś nie produkuje wystarczająco dużo, może doświadczyć:

 • Słabość
 • zawroty>
 • Blada skóra
 • Uczucie niezwykle zimna

Kaszel lub trudności z oddychaniem

Bułechemia może wpływać na części ciała w klatce piersiowej i wokół niego , takie jak niektóre węzły chłonne lub grasia, gruczoł znajdujący się między płucami.

Jeśli te części ciała puchną, mogą wywierać nacisk na tchawicę i utrudniać oddychanie.

Trudności z oddychaniem mogą również wystąpić, jeśli komórki białaczkowe gromadzą się w małych naczyniach krwionośnych płuc.

Jeśli dziecko ma trudności z oddychaniem, szukaj opieki w nagłych wypadkach.

wymioty i drgawki

Jeśli białaczka wpływa na mózg lub rdzeń kręgowy, dziecko może doświadczyć:

 • Słabość
 • napady
 • wymioty
 • Trudności z koncentracją

 • Problemy z Balance
 • Rozmyte widzenie

Komórki skóry

Komórki białaczki, które rozprzestrzeniają się na skórę może prowadzić do pojawienia się małych, ciemnych, pochopnych plam. Lekarze nazywają ten zbiór komórek chlorakiem lub mięsakiem granulocytowym, i jest to bardzo rzadkie.

Siniak i krwawienie, które charakteryzują białaczkę, mogą również powodować małe plamy na skórze zwanej Petechiae. Mogą również wyglądać jak wysypka.

Często zadawane pytania

Poniżej znajdują się odpowiedzi na wspólne pytania dotyczące białaczki z dzieciństwa:

, dla czego jest najczęstszy wiek Występują białaczka z dzieciństwa?

Lekarze najczęściej diagnozują białaczkę z dzieciństwa w wieku od 1 do 4 lat. Mediana diagnozy ma 6 lat.

Czy białaczka może się nagle pojawiać?

Objawy ostrej białaczki często pojawiają się szybko i mogą być bardziej zauważalne. Zwykle dziecko zachoruje z objawami grypowymi przez zaledwie kilka dni lub kilka tygodni. Dzieci z przewlekłą białaczką mogą mieć łagodniejsze objawy, które rozwijają się stopniowo w czasie.

Jakie są rodzaje białaczki?

Istnieją dwa rodzaje białaczki, a każda może być przewlekła lub ostra. Ostre typy białaczki występują częściej u dzieci. Są to:

 • Ostra białaczka limfocytowa (All)
 • Ostra białaczka szpikowa (AML)
 • Przewlekła białaczka limfocytowa (CLL)
 • Przewlekła białaczka szpikowa (CML)

Czy istnieje lekarstwo na białaczkę z dzieciństwa?

podczas gdy obecnie nie ma lekarstwa, jeśli lekarz diagnozuje białaczkę z dzieciństwa wcześnie, The Bułemia z dzieciństwa, The Wskaźnik powodzenia leczenia jest wysoki. 5-letni względny wskaźnik przeżycia wynosi 85,8%.

Co powoduje białaczkę z dzieciństwa?

Naukowcy nie znają dokładnej przyczyny białaczki z dzieciństwa, ale uważają, że przyczyną może być połączenie czynników genetycznych i środowiskowych. Na przykład odziedziczone geny niektórych ludzi mogą predysponować je do rozwijania białaczki lub utrudniają swojemu ciału przetwarzanie narażenia na chemikalia, które mogą powodować raka.

Outlook i na wynos

Istnieją różne rodzaje białaczki z dzieciństwa. Perspektywy dziecka będą zależeć od rodzaju i szeregu innych czynników.

Niezależnie od tego, wczesne diagnozowanie i leczenie białaczki może poprawić wynik. Ważne jest, aby rodzic lub opiekun jak najszybciej omawiali wszelkie obawy dotyczące zdrowia dziecka u lekarza.

Lekarze mogą teraz skutecznie leczyć wiele przypadków białaczki z dzieciństwa. Metody leczenia postępują i przeżycia w niektórych formach choroby nadal się poprawiają.

Przeczytaj ten artykuł w języku hiszpańskim.

 • Rak/onkologia
 • Pediatria/zdrowie dzieci

Contents